Gümüşhane Üniversitesi Maden Mühendisliği Bölümü 17-18 Ekim 2019 tarihlerinde ‘Madencilik Sektöründeki Yeni Teknolojilerin ve Yaklaşımların’ ele alınacağı; bölge ve ülkemizdeki maden sektörünün bir araya geleceği ‘Madencilik Çalıştayı’nı Gümüşhane’de gerçekleştirecek. Çalıştayın ana temasını “Yeni Teknoloji ve Yaklaşımlar” oluştururken son dönemde geliştirilen teknolojiler ve madencilik alanında yeni çözümlerin ele alınacağı çalıştayın özellikle özel sektör temsilcilerine yol gösterici olması bekleniyor.

Çalıştayın amaçları arasında; madenciliğin farklı alanlarında konusunda uzman Öğretim Üyeleri ve Özel Sektör Temsilcilerinin bir araya gelmesi, sektördeki yenilikleri tanıtması, konuyla ilgili paydaşların bu yeniliklere adapte olması ve daha çevreci madencilik faaliyetlerinde bulunmaları için bilimsel ve teknik bir ortam oluşmasının sağlanması yer alıyor. Ayrıca çalıştaya katılım sağlayan delegeler arasında tecrübe paylaşımının sağlanması ve ülke/bölge madenciliğinin kalkınmada daha verimli olması adına bilgi birikimin oluşturulması için bir ortam yaratılması hedefleniyor.

Çalıştaya ülkemizde madencilik konusunda en tecrübeli ve konusunda uzman kişilerin katılımı söz konusu. Çalıştayın davetli konuşmacılarından bazıları aşağıda yer almaktadır.

Davetli Konuşmacılar

Prof. Dr. Güven ÖNAL – (Yurt Madenciliği Geliştirme Vakfı)

Prof. Dr. Bahtiyar ÜNVER (Hacettepe Üniversitesi-Maden Mühendisliği Bölümü)

Prof. Dr. Emin ÇİFTÇİ (İstanbul Teknik Üniversitesi- Jeoloji Mühendisliği Bölümü)

Prof. Dr. Cemal BALCI (İstanbul Teknik Üniversitesi- Maden Mühendisliği Bölümü)

Prof. Dr. Hacı DEVECİ – (Karadeniz Teknik Üniversitesi- Maden Mühendisliği Bölümü)

Prof. Dr. Nafız MADEN (Gümüşhane Üniversitesi- Jeofizik Mühendisliği Bölümü)

Doç. Dr. Erol YILMAZ – (Çayeli Bakır İşletmeleri)

Dr. M. Mustafa KAHRAMAN (Gümüşhane Üniversitesi- Maden Mühendisliği Bölümü)

Dr. Mustafa ERKAYAOĞLU (Orta Doğu Teknik Üniversitesi- Maden Mühendisliği Bölümü)

Bahri COŞKUN (Koza Altın)

Erdal GÜLDOĞAN (Gümüştaş Madencilik)

Onur AYDIN (Madencilik Türkiye Dergisi)

Korhan KESKİN (Koza Altın)

Özgür ALACA (Alagrup)

Çalıştay;

I.     Gümüşhane Maden Tarihi ve Potansiyeli,

II.    Madencilikte Yeni Teknoloji ve Yaklaşımlar

III.   Türkiye’de ve Gümüşhane’de Madencilik

Şeklinde üç oturum olarak planlanmıştır. Ayrıca çalıştayın sonunda “Kalkınmada Madenciliğin Önemi” başlıklı bir panel düzenlenecektir. Bu panelde madenciliğin tüm paydaşları yer alacak ve madencilikle ilgili yeni gelişmeler ve madenciliğin ülkemiz için önemi tartışılacaktır.

Gümüşhane Üniversitesi Maden Mühendisliği Bölümünün düzenlediği çalıştaya katılmak isteyen herkes davetlidir.

Çalıştaya katılım ücretsiz olup, katılmak isteyenlerin aşağıda linki yer alan internet sayfasından kayıt yaptırmaları zorunludur: http://madencalistayi.gumushane.edu.tr/tr/

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikGHH Yeni İş Ortağı FORAMEC ile İzmir MINEX’te Birlikte
Sonraki İçerikUluslararası Cevher Hazırlama Konferansı IMPC – AVRASYA Antalya’da Düzenlenecek