Uluslararası Cevher Hazırlama Konferansı, IMPC – AVRASYA Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı tarafından 31 Ekim-2 Kasım 2019 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenecektir.

Konferansa sadece Yakın ve Orta Doğu Ülkeleri ve Balkan ülkelerinden değil, dünyanın diğer ülkelerinden de delegelerin katılması beklenmektedir. IMPC – Avrasya’ya; Türkiye, Rusya Federasyonu, İran, Mısır, Suudi Arabistan, İsrail, Ürdün, Irak, Cezayir, Tunus, Pakistan, Hindistan, Azerbaycan, Kazakistan, Türkmenistan, Balkan Ülkeleri ve Avrupa’dan birçok akademisyen, uzman, mühendis, maden sahibi ve ekipman üreticilerinin katılımı beklenmektedir.

Konferans sırasında üst düzey bir sergi düzenlenecektir. Konferans katılım ücretine; kayıt ücreti, 3 gece konaklama, 5 yıldızlı bir otelde tüm yiyecek ve içecekler dahildir. Ayrıca konferans öncesinde ve sırasında turistik ve teknik turlar düzenlenecektir. Konferanstan sağlanan gelirlerin bir kısmı, uluslararası faaliyetlerini desteklemeye yardımcı olması amacıyla, Uluslararası Cevher Hazırlama Konseyi’ne bağışlanacaktır.

Uluslararası Cevher Hazırlama Kongreleri her iki yılda bir evrensel olarak (Dünya’nın çeşitli yerlerinde) gerçekleştirilmektedir. Bu gibi benzer etkinliklere katılmak için, daha fazla insana fırsat sunmak amacıyla Uluslararası Cevher Hazırlama Konseyi, son zamanlarda belirli koşullara tabi olarak bölgesel cevher hazırlama konferanslarını resmi olarak destekleyeceğini ve bu konferansların düzenlenmesinde yardımcı olacağını kabul etmiştir. IMPC – Avrasya 2019, bu türde ilk konferans olma özelliğini taşımaktadır.

Konferans ile ilgili detaylı bilgiyi buradan ulaşabilirsiniz.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikGümüşhane Madencilik Çalıştayına Davetlisiniz!
Sonraki İçerikMadencilik Şurası Çalıştayı Hazırlık Toplantısı YMGV Tarafından İstanbul’da Gerçekleştirildi