Copyright @ Hürriyet Gazetesi

A.V.O.D. Kurutulmuş Gıda ve Tarım Ürünleri AŞ; bağlı ortaklığı Hasat BNO Grup AŞ bünyesinde bulunan Muğla ili Köyceğiz ilçesinde yer alan krom ocağında, bugün itibari ile üretime başlandığını açıkladı.

Şirket tarafından 7 Aralık 2018 tarihinde kamuoyuna yapılan açıklamada, Hasat BNO’nun sahip olduğu Muğla Köyceğiz’de bulunan krom tesisi için ÇED, orman izinleri ve GSM Mülkiyet izinlerinin tamamlandığı ifade edilmişti.

1995 yılında faaliyetine başlayan İzmir merkezli firma, dünyaca ünlü bir fast food firmasının ABD ürün tedarikçisi olarak ön plana çıkıyor. Kurutulmuş gıda üretiminin tamamını ABD ve Avrupa ülkelerine ihraç ederek ülke ekonomisine döviz girdisi sağlayan A.V.O.D., gıda, madencilik alanında yeni yatırımlarla ve anlaşmalarla büyümeye devam ediyor.

Şirketin, Çorum Boğazkale’de bir de bakır projesi mevcut.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikMAPEG Uç Ürün Üretimi Şartıyla Yeni İhaleye Çıkıyor
Sonraki İçerikTÜMAD Madencilik Lapseki’de Önemli Bir Kalkındırma Hamlesine İmza Atıyor