Hexagon, sensör ve yazılım teknolojilerini ve bağımsız teknolojileri bir araya getiren bir şirket olarak dijital gerçeklik çözümlerinde dünya lideri konumundadır. Şirketin madencilik birimi, planlama, operasyon ve güvenliğe yönelik kanıtlanmış teknolojiler kullanarak açık ocak madenciliği ve yer altı madenciliğinde karşılaşılan zorluklar için çözümler üretir.

Maden planlama portföyü HxGN MinePlan, jeologlara ve mühendislere etkili 3D modelleme ve veri görselleştirme imkânı sunar. Arama aşamasından üretim aşamasına kadar kusursuz iş akışını destekler ve dünya genelindeki binlerce kullanıcının ortaklığında 50 yılı aşkın bir süredir gerçekleştirdiği inovasyonun desteğini alır.

Yazılım alanındaki en son gelişmeler arasında şunlar yer alır:

  • Nokta bulutu verilerinin işlenmesini iyileştirmeye yönelik Leica teknolojisi ile entegrasyon
  • Parçalanma analizi teknolojisini kapsama dâhil ederek jeolojik yapıyı daha iyi görselleştirme ve analiz etme
  • MineEnterprise portföyümüz sayesinde planlama ve operasyon süreçlerinin entegrasyonunu sağlama
  • Yeryüzünde ve yer altında delme ve patlatma entegrasyonuna ve kısa vadeli planlamaya yönelik inovasyonlar

Hexagon’un maden planlama araçları, yapılan planın gerçek hayatla uyumlu olması için karşılaştırma ve düzenlemeler yapmak üzere gerçek üretim verilerine neredeyse gerçek zamanlı olarak (gecikmeler tespit edildiğinde, belirsizliğin nedenini açıklamak için plan hemen güncellenebilir) doğrudan erişmeye ve bunlardan geri bildirim almaya olanak tanır.

Yazılım, kısa aralıklı kontrol yoluyla hem açık ocak hem yer altı tasarımı ve planlamasında gerçek zamanlı verilerle bağlantı kurabilir.

Yazının devamı Madencilik Türkiye Dergisi 97. sayı 40. sayfadadır.

Yazının devamını buradan okuyabilirsiniz.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.