Maden Mühendisleri Mesleki Gelişim Derneği (MMMGD), merkezi Ankara olmak üzere 3 Eylül 2021 tarihinde kuruldu.

Dernek, Türkiye’de maden mühendislerinin uzmanlık alanlarında yetkinlik kazanmaları, çalışma alanları ve madencilik ile ilgili teknolojilerin geliştirilmesi için faaliyet göstermek, maden mühendislerini bir araya getirmek, üyeleri arasında teknik ve sosyal alanlarda dayanışma sağlamak ve ülke madenciliğinin gelişmesi, mevzuat düzenlemelerinde katkı koymak, maden mühendislerinin özlük haklarında düzenleme için çaba göstermeyi amaçlıyor.

Kurucu Yönetim Kurulu Başkanlığını Halim Demirkan’ın üstlendiği dernekte, Başkan Yardımcısı Barış Kurular, Genel Sekreter Öznur Akça, Sayman Adnan Burak Eser olurken Fatih Gülkaya, Volkan Okyay ve Serdar Cem Boztaş kurucu üyeler arasında yer aldı.

 

 

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.