İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğünün Operasyon Faydalanıcısı olduğu AB destekli 6 milyon euroluk hibe programı kapsamında özellikle maden ve diğer çok tehlikeli sektörlere (NACE Kodlama Sistemine göre) yönelik olarak iş sağlığı ve güvenliği koşullarının (İSG) iyileştirilmesi ve ilgili tarafların İSG alanındaki yetkinliklerinin artırılmasını sağlayacak projeler için ülke genelinden başvurular alınacağı duyuruldu. Toplam 6 milyon euro hibenin 3 milyon eurosu maden, 3 milyon eurosu diğer çok tehlikeli sınıfta yer alan sektörlere iş sağlığı ve güvenliği koşullarının iyileştirilmesi için hazırlanacak projeler için sağlanacak.

Program çerçevesinde sunulacak hibe projeleri için 75 bin Avro ile 200 bin Avro arasında hibe desteği sağlanacak olup; projelerin süresinin 12 aydan az, 18 aydan fazla olmaması gerekiyor. Aşağıda belirtilen uygun başvuru sahiplerinin temsilcilerine hibe programı hakkında bilgilendirme yapmak amacıyla yine aşağıda belirtilen 6 ilde bilgilendirme günleri düzenlenecek. Bilgilendirme günlerinin iki gün sürmesi planlanmakta olup, ikinci gün proje başvurusu yapmak için potansiyel başvuru sahibi olarak uygun olan kurum ve kuruluşların temsilcilerine, proje yazma sürecinde ihtiyaç duydukları eğitim ve danışmanlık hizmetleri sağlanacak.

Bu kapsamda, bilgilendirme ve eğitim günlerine yalnızca aşağıda belirtilen uygun başvuru sahiplerinin temsilcilerinin katılabilecek. Hibe rehberinde yer alan uygun başvuru sahipleri;

  • Sivil Toplum Kuruluşları (STK),
  • Mesleki örgütler (ticaret ve/veya sanayi odaları, esnaf ve sanatkârlar odaları, memur sendikaları/konfederasyonları/ sektör temsilcisi kuruluşlar, ihracatçı birlikleri, işveren sendikaları / konfederasyonları, işçi sendikaları / konfederasyonları, organize sanayi bölgeleri (OSB), KOBİ temsilcisi kuruluşları gibi)
  • Üniversiteler,
  • Madencilik, makine, metal, metalurji, elektrik ve elektronik, kimya, inşaat, ziraat, denizcilik ile ilgili teknolojileri alanlarındaki mesleki ve teknik liseler,
  • Avrupa Birliği Finansman Antlaşması 43. maddesinde tanımlanan uluslararası (hükümetler arası) kuruluşlar olarak belirlenmiştir.

Potansiyel katılımcılar aşağıdaki linkte yer alan elektronik kayıt formunu bilgilendirme günü ve eğitimler için ayrı ayrı doldurarak başvuruda bulunmak suretiyle programa katılım sağlayabilecekler. Sistem üzerinden kayıt yaptırmayanların bilgilendirme günleri ve özellikle eğitimlere katılması (katılım kotası nedeniyle) söz konusu olmayacak.

İSG Hibe Programı Etkinlikleri Başvuru Linki: http://kayit.ikg.gov.tr/info/iohs

Etkinlik İli Tarih
İstanbul 14-15 Ocak 2019
Gaziantep 17-18 Ocak 2019
Kayseri 21-22 Ocak 2019
Bursa 24-25 Ocak 2019
Manisa 28-29 Ocak 2019
Adana 31 Ocak-01 Şubat 2019
Ankara 06-07 Şubat 2019

Bilgi ve iletişim için  0 312 442 90 26 ve 0 312 296 73 16 no’lu telefonlar ile irtibat sağlayabilirsiniz.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikÇayeli Bakır, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde Rize Basınıyla Buluştu
Sonraki İçerikAnadolu Export ve Suda Maden, Maden Bölgesi Olmak İçin Başvurdu