Resmi Gazete’de yayımlanan yatırım teşvik istatistiklerine göre 2021 yılı Ağustos ayında madencilik sektörün yatırım tutarı 922 milyon 988 bin lira oldu. Gerçekleştirilecek toplam yatırım sonucunda bin 135 kişiye istihdam sağlanması bekleniyor.

Madencilik sektöründen 25 firmanın hak kazandığı toplam yatırım teşvik tutarı, tüm sektörlere gerçekleştirilen toplam teşvik tutarının yüzde 5,4’ünü oluşturdu.  

Ağustos ayında 927 yatırım teşvik belgesi verilirken belge alan projelerin sabit yatırım tutarı 16 milyar 955 milyon lira olarak hesaplandı. Bu yatırımların gerçekleştirilmesiyle 28 bin 909 kişinin istihdam edilmesi planlanıyor.

Ayrıca, sabit yatırım tutarı 2 milyar 115 milyon lira olan ve 8 bin 56 kişinin istihdamı öngörülen 183 yatırım teşvik belgesi iptal edildi.

Bu dönemde, yatırım teşvik belgesi tamamlama vizesi alan 215 firmanın sabit yatırım tutarı 3 milyar 466 milyon lira, bu firmalarda istihdam edilen kişi sayısı da 8 bin 146 olarak gerçekleşti.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Önceki İçerikKırgızistan Enerji ve Sanayi Bakanı Doskul Bekmurzayev MASİS’e Ziyarette Bulundu
Sonraki İçerikMacaristan ve TR82 Bölgesi İlleri (Kastamonu-Sinop-Çankırı) Arasında Ticari İlişkilerin Geliştirilmesi Amacıyla Toplantı Gerçekleştirildi