Kırgızistan Enerji ve Sanayi Bakanı Doskul Bekmurzayev, Maden Sanayii İşverenleri Sendikasına (MASİS) ziyarette bulundu.

Kırgız Bakan Bekmurzayev ve yetkililerden oluşan heyet, MASİS Yönetim Kurulu Başkanı Naci İlci, MASİS Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Veli Doğan, Genel Sekreteri Tanzer Polat Yılmaz ve AB Proje Genel Koordinatörü Ahmet Engin Kuruoğlu tarafından karşılandı.

Ziyarette, MASİS yönetimini en kısa sürede Kırgızistan’da ağırlamaktan memnuniyet duyacaklarını ifade eden Bekmurzayev, Bakanlık olarak Türk yatırımcılara her konuda destek vermeye hazır olduklarını belirtti.

Madencilik alanında yapılabilecek iş birliklerinin konuşulduğu ziyaretin ardından, Bekmurzayev tarafından MASİS Başkanı İlci’ye, Kırgızistan’ın yerel kıyafeti çapan giydirildi ve geleneksel hediyeler sunuldu. İlci ise konuk bakana geleneksel motiflerle süslü el yapımı vazo takdim etti.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Önceki İçerikMadencilik Sektörü İhracatı Eylül Ayında Geçen Yılın Aynı Dönemine Göre Yüzde 38,8 Artış Gösterdi
Sonraki İçerikMadencilik Sektörü Ağustos Ayı Yatırım Teşvik İstatistikleri Belli Oldu