Operasyon ve bakım maliyetlerini en aza indirmek madenlerimizde iş güvenliği ile birlikte tutturmayı istediğimiz en önemli hedeftir. Zor olan ise bunu değişken ve sürekli değişen bir ortamda yapmaktır.

Sektörde bulunan filo yönetim sistemlerinin çokluğu, madenlerin operasyonel verimliliklerini arttırmaya ihtiyaçlarının olduğunun bir göstergesidir.

Hexagon, “maden ocağından limana” stratejisi ile madenin faaliyet süresi boyunca tüm ihtiyaçlarını karşılayan akıllı bir madencilik portföyüne sahiptir ve sensör, yazılım ve otonom çözümler için küresel bir liderdir.


HxGN MineOperate OP Pro, Hexagon’un filo yönetimi için amiral gemisi çözümüdür. Üretim hakkında benzersiz iç görüler sunmak için donanım ve yazılımı birleştirir. Yakın zamanda piyasaya sürülen OP Pro 3.0, ağ kapsama alanında boşluk olmadığından emin olmak için yepyeni bir kullanıcı ara yüzü ve deneyiminin yanı sıra eşler arası iletişim sunar.

Yazının devamı Madencilik Türkiye Dergisi 95. sayı 46. sayfadadır.

Yazının devamını buradan okuyabilirsiniz.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikKTÜ ve İTÜ “Maden&Cevher Hazırlama Mühendisliği” Alanında Dünyada İlk 100’de!
Sonraki İçerikŞeref Kalaycı: “Madencilikte Sıkıntıların Farkındayız ve Madenciliğin Gelişmesi Gerektiğini Biliyoruz”