2021 yılında yayımlanan uluslararası ShanghaiRanking istatistiklerinde Türkiye’den Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) ve İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) “Mining&Mineral Engineering (Maden&Cevher Hazırlama Mühendisliği)” alanında Dünya’daki ilk 100 üniversite arasında yer almayı başardı.

ShanghaiRanking, yükseköğrenim alanında araştırmalar yapan ve her yıl dünyadaki 93 farklı ülkede bulunan 4000’den fazla üniversitenin doğa bilimleri, sosyal bilimler, tıp ve mühendislik olmak 54 farklı alandaki akademik performanslarını değerlendirerek “Global Ranking of Academic Subjects (GRAS)” istatistiklerini yayımlayan bağımsız bir kuruluş. İstatistiklerin oluşturulmasında ölçüt olarak; niteliği yüksek dergilerde yapılan makale (Q1), atıf (CNCI; Category Normalized Citation Impact), uluslararası iş birliği içeren makale (IC; International Collaboration), etki değeri yüksek dergi ve konferanslarda yayımlanan yayın (Top) ve alınan ödül (Award) sayıları dikkate alınıyor.

Sıralamanın tamamına buradan ulaşabilirsiniz. 

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikMadenlerde Fan Seçimi ve Tasarımı
Sonraki İçerikMadenlerinizin Operasyon ve Bakım Maliyetlerini HxGN MineOperate OP Pro ile En Aza İndirin