Manisa’nın Soma ilçesinde özel bir kömür madeninde tavanın çökmesi sonucu 11 işçinin yaralandığı bildirildi. Anadolu Ajansı’ndan edinilen bilgiye göre Işıklar Madeni’nde henüz belirlenemeyen bir nedenle tavan çöktü. Kazada ilk belirlemelere göre 11 işçi yaralandı. Göçüğün altından çıkarılan madenciler ambulanslarla Soma Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez kazaya ilişkin; “Can kaybı söz konusu değil. Arkadaşlar da ekip de orada, yaralıları kurtarmaya çalışıyorlar.” dedi.

Manisa Valisi Ahmet Deniz de AA muhabirine yaptığı açıklamada, madendeki göçük sonucu yaralanan 11 işçinin ivedilikle hastaneye kaldırıldığını belirterek; “İlk aldığımız bilgilere göre 11 işçimiz yaralandı, ciddi bir yaralımız yok, hayati tehlikeleri görünmüyor. İçeride mahsur kalan işçimiz de bulunmuyor.” dedi.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikTürkiye’nin İlk Mekanize Yer Altı Krom Madeni Eti Krom’da Üretime Başladı
Sonraki İçerikWestwater Resources Temrezli ve Şefaatli Projeleri İçin Güncel Durum Değerlendirmesi Paylaştı