Nasdaq Borsası’na kayıtlı Westwater Resources Inc., Türkiye’deki iştiraki Adur Madencilik Limited Şirketi’nin sahibi olduğu Temrezli ve Şefaatli Projeleri’nin ruhsat haklarının Haziran 2018’de iptal edilmesi konusunda bir güncelleme paylaştı. Yapılan açıklamaya göre Haziran ayından bugüne gelinen noktada yapılan çalışmalardan bir sonuç alamadığını belirten şirket iptalden dolayı Tahkim Başvurusu’nda bulundu.

Adur Madencilik 2007 yılından bu yana Yozgat’ta bulunan Temrezli ve Şefaatli Projeleri’nde uranyum arama ve geliştirme faaliyetleri yürütmekteydi. Şirketin yaptığı açıklamaya göre Temrezli, Türkiye’nin en gelişmiş uranyum projesi konumunda.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikManisa’da Maden Kazası…
Sonraki İçerikBakan Dönmez 2019 Bütçe Maratonunda Konuştu