Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü (MAPEG), daha önce ilanı yapılan 171., 160., 173., 174. ve 176. grup ihalelerin korona virüs (Covid-19) pandemisini önleme amaçlı, ülkemiz genelinde alınan önlemler nedeniyle ertelendiğini duyurdu.

MAPEG tarafından yapılan diğer bir duyuruya göre ise maden ruhsatlarının uygun bulunup bulunmadığına dair hazırlanan listeler konusunda da gelecek hafta karar alınmayacağı, ondan sonraki (20 Nisan haftası) hafta ise bilgilendirme sürecinin devam edeceği açıklandı. Bu konuyla ilgili resmi açıklama şu şekilde oldu: “Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’na bağlı, ilgili ve ilişkili kuruluşlar taşınmaz komisyonunca içinde bulunduğumuz hafta karar alınmayacak olup, önümüzdeki hafta bilgilendirme sürecine devam edilecektir.”

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikErol Efendioğlu: “2020 Yılı Para Kazanma Yılı Değil, Ekmek Paylaşma Yılı İlan Edilsin”
Sonraki İçerikWeir Minerals’den Son Teknoloji Kauçuk Çözümler