Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü (MAPEG), 1 adet sahanın uç ürün üretimine yönelik tesis kurulması şartı ile ihaleye açılacağını duyurdu.

MAPEG tarafından duyuruda, 3213 Sayılı Maden Kanunu hükümleri uyarınca hukuki durumu sona eren; Bursa ili dahilinde bulunan ER:3397990 sayılı (10.118,14 ha.) IV. Grup maden sahasının (Krom) uç ürün üretimine yönelik tesis kurulması şartı ile ihale edileceği açıkladı.

MAPEG yaptığı bir başka duyuruda ise 6592 Sayılı Kanunla değişik 3213 Sayılı Maden Kanunu’nun maden sahaları İhale yönetmeliğinin 9’uncu maddesinin 1’inci ve 2’inci fıkrası hükmü gereğince ruhsat sahaları arasında küçük alan olarak kalan 4 adet IV. Grup sahanın da mücavirindeki ruhsat sahipleri arasında 28 Eylül 2020 tarihinde saat 14:00’da ihale edileceğini kamuoyuna duyurdu.

Uç ürün üretimine yönelik IV. Grup saha ile ilgili detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

4 adet IV. Grup küçük alan maden sahası ihalesi ile ilgili detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikHasan Yücel: “2020 Yılında Rekor Altın Üretimi Gerçekleşecek”
Sonraki İçerikKazakistan Hükümeti 100 Milyar Dolarlık Proje Havuzunu Onayladı