Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü (MAPEG), 4 adet maden sahasının uç ürün üretimine yönelik tesis kurulması şartı ile 1 adet küçük alan maden sahasının ise mücavirindeki ruhsat sahipleri arasında ihaleye açılacağını duyurdu.

MAPEG tarafından, 3213 Sayılı Maden Kanunu hükümleri uyarınca hukuki durumu sona eren; Niğde ili dahilinde bulunan ER:3413304 sayılı (128.03 ha.) I-B Grubu maden sahası ve ER:3414080 sayılı (683.78 ha) II-C Grubu maden sahaları (Çimento) olmak üzere toplam 2 adet maden sahasının, Ankara, Kırıkkale, Adana, Kayseri ve Yozgat illeri dahilinde bulunan ER:3413917 sayılı (21.518,52 ha.) IV. Grup maden sahası pelet (Demir) olmak üzere toplam 1 adet maden sahasının ve Bingöl ili dahilinde bulunan ER:3413916 sayılı (3.578,11 ha.) IV. Grup maden sahası pelet (Demir) olmak üzere toplam 1 adet maden sahasının uç ürün üretimine yönelik tesis kurulması şartı ile ihale edileceği, 6592 sayılı Kanunla Değişik 3213 sayılı Maden Kanunu Maden Sahaları İhale Yönetmeliği’nin 9 uncu maddesinin 1 inci fıkrası hükmü gereğince ruhsat sahaları arasında küçük alan olarak 1 adet IV. Grup, küçük alan maden sahasının, mücavirindeki ruhsat sahipleri arasında Maden Kanunu’nun 30’ncu maddesine göre ihale edileceği açıklandı.

Niğde ili dahilinde bulunan I-B Grubu maden sahası ve II-C Grubu maden sahaları (Çimento) ihalesi ile ilgili detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Ankara, Kırıkkale, Adana, Kayseri ve Yozgat illeri dahilinde bulunan IV. Grup maden sahası pelet (Demir) ihalesi ile ilgili detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Bingöl ili dahilinde bulunan IV. Grup maden sahası pelet (Demir) ihalesi ile ilgili detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Ruhsat sahaları arasında küçük alan olarak 1 adet IV. Grup, küçük alan maden sahasının, mücavirindeki ruhsat sahipleri arasında ihale edilmesi ilgili detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

 

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Önceki İçerikMTA Uluslararası Madencilik AŞ’ye Prof. Dr. Ahmet Mahmut Kılıç Atandı
Sonraki İçerikTünelmak’tan Yeni Ürün: Adroit 641AW 4×4 Belden Kırma Makas Platformu