Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü (MAPEG) iki tanesi uç ürün üretme şartlı olmak üzere toplam 3 adet sahanın ihaleye açılacağını duyurdu.

MAPEG tarafından, 3213 Sayılı Maden Kanunu hükümleri uyarınca hukuki durumu sona eren; Hakkari ili dahilinde bulunan ER:3395970 sayılı (45438.31 ha.) IV. Grup maden sahasının (Kurşun – Çinko) ve Mersin ili dahilinde bulunan ER:3000561 sayılı (168.94 ha.) IV. Grup maden sahasının (Kuvars kumu) uç ürün üretimine yönelik tesis kurulması şartı ile ihale edileceği, 6592 Sayılı Kanunla değişik 3213 sayılı Maden Kanunu, Maden Sahaları İhale Yönetmeliği’nin 9’uncu maddesinin 1’inci fıkrası hükmü gereğince ruhsat sahaları arasında küçük alan olarak kalan 1 adet IV. Grup maden sahasının da mücavirindeki ruhsat sahipleri arasında ihale edileceği açıklandı.

IV.Grup küçük alan maden sahasının mücavirindeki ruhsat sahipleri arasında 20 Ağustos 2020 tarihinde saat 14:00’da ihale edileceği MAPEG tarafından duyurulurken uç ürün üretimine yönelik diğer ihalelerin tarihlerinin ise 16 Temmuz 2020 tarihinden itibaren MAPEG’in web sitesinden duyurulacağı açıklandı.

Hakkari ili dahilinde bulunan IV. Grup maden sahası (Kurşun – Çinko) ihalesi ile ilgili detaya buradan ulaşabilirsiniz.

Mersin ili dahilinde bulunan IV. Grup maden sahası (Kuvars kumu) ihalesi ile ilgili detaya buradan ulaşabilirsiniz.

IV.Grup küçük alan maden sahasının mücavirindeki ruhsat sahipleri arasında yapılacak ihale hakkında detaya buradan ulaşabilirsiniz.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikSandvik, Leopard DI650i
Sonraki İçerikHalkla İtişmelerden Halkla İlişkilere: Madencilikte Sosyal Lisans