Maden Jeologları Derneği (MJD) üyesi olduğu Avrupa Jeologlar Federasyonu (EFG) tarafından verilen “Avrupa Jeoloğu (EurGeol)” ünvanı başvurularını kabul etmeye devam ediyor. EurGeol ünvanı, jeologların öncelikli olarak Avrupa’da, genelde ise tüm dünyada mesleki yeterlilik yönünden tanınmalarını sağlayıp, uluslararası alanlarda  faaliyet göstermesine imkan sağlıyor.

EFG, 1980 yılında kurulan bir mesleki sivil toplum örgütü olup, Avrupa çapında 45.000’den fazla yer bilimciyi temsil eden, MJD dahil, 26 Ulusal Birliği bünyesinde barındırmaktadır. EFG asıl amaçları doğal çevrenin daha güvenli ve daha sürdürülebilir bir şekilde kullanılmasına katkıda bulunmak, halkı yerbilimleri alanında bilgilendirmek ve doğal kaynakların daha bilinçli bir şekilde kullanılmasını teşvik etmek olan profesyonel bir kuruluştur. EFG, PERC’in kurucu üyelerinden biri olarak, Avrupalı jeologların gerekli yetkinliği kanıtlamaları durumunda ‘Yetkin Kişi’ (QP/CP-European Geologists-EurGeol) olarak nitelendirilmesini sağlayan organizasyondur. Avrupa Birliği’nin değil Avrupa’nın bağımsız bir organizasyonudur (NGO).

EurGeol unvanı, EFG eden tarafından oluşturulan jeoloji pratiği içinde yüksek kalitede hizmet sunma  yeteneğini kabul eden profesyonel bir ünvandır. Profesyonel bir jeolog tarafından alınan ünvan, sahibinin mesleki eğitimindeki görevleri yerine getirmek için uygun akademik eğitim ve mesleki deneyim, beceri ve yetkinlik seviyesine ulaştığı anlamına gelir. Aynı zamanda, jeologun sürekli eğitim ve mesleki eğitimi üstlenmesini ve güncel çalışmalarını sürdürmek için kişisel bir çaba sergilediğini gösterir.

Başvurular eurgeol.nvc@mjd.org.tr adresinden yapılmaktadır.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikLKAB Atık Tikiner Tesisi İçin Flowrox’u Seçti
Sonraki İçerikJEMAS’ın Şantiyesine MTA Genel Müdürlüğünden Ziyaret…