Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü’nün (MTA) Yurtdışı Faaliyetlerine İlişkin Usul ve Esaslar Hakkındaki Yönetmelikte değişiklik yapılmasına dair Yönetmelik 24 Eylül 2020 tarihli Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Yapılan değişiklikle (24 Ağustos 2017 tarihinde yayımlanan Yönetmeliğe göre) bu Yönetmeliğin hükümlerinin Bakanlar Kurulu kararı yerine Cumhurbaşkanlığı tarafından yürütüleceği ifade edildi.

Ayrıca değişiklik yapılmadan önce Yönetmeliğin 5. Maddesine göre MTA, yurtdışı faaliyetlerini yerine getirmek üzere, Kalkınma Bakanlığı ve Maliye Bakanlığı ile Hazine Müsteşarlığı’nın görüşlerini alarak Bakan onayıyla şirket ve ortaklık yapısında çalışmalar yaparken yapılan yeni düzenlemeyle MTA yurtdışı faaliyetlerini yerine getirmek üzere, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın görüşlerini alarak Bakan onayıyla faaliyetlerini sürdürecek.

Yönetmelikte yapılan değişikliklerle ilgili detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Önceki İçerikErdemir’den 750 Milyon Dolarlık Dev Yatırım: Hasançelebi’de Tüvenan Üretim Kapasitesi 22 Milyon Tona Çıkacak
Sonraki İçerikEti Bakır Kırgızistan’ın En Büyük 5 Maden Tesisinden Birine İmza Atacak