Kamuda görev yapan bir grup mühendis ve teknik hizmet çalışanı Enerji ve Maden Hizmet Kolunda sendika kurmaya karar verdiklerini açıkladı. Kurulacak sendikanın isminin “Mühendis Tek-Sen Enerji” olmasına karar veren oluşum, “kendi hakkımızı artık kendimiz arayacağız” diyor!

Yaklaşık iki ay önce sendika kurma çalışmalarına başlayan grup, enerji sektöründeki mühendis ve teknik hizmet çalışanlarının haklarını yasal zeminde korumak ve geliştirmek amacıyla harekete geçti. Eylül ayı içerisinde kurulacağı öğrenilen Sendikanın, enerji ve maden sektöründeki mühendis ve teknik hizmet çalışanlarını bir araya getirerek hakları için güçlü bir ses olması hedefleniyor.

Gerek sosyal medya platformlarında yürüttükleri etkin kampanyalar, gerekse Ankara’da gerçekleştirdikleri büyük çaplı basın açıklamalarıyla dikkatleri üzerine çeken mühendis ve teknik hizmet çalışanları, mevcut süreçte yaşanan hak kayıplarına sessiz kalmak istemiyor.

Sendikaya Kimler Üye Olabilecek?

Sendikaya sadece kamu mühendisleri değil, ilgi alanlarda görev yapan tüm teknik personellerin de katılabileceği belirtiliyor. Mühendis ve teknik hizmet çalışanlarının bu girişimi, sadece enerji sanayi ve maden hizmet kolunda değil, tüm mühendislik ve teknik alanlarda hak arayışının öncüsü olabilecek nitelikte.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikDoruk Madencilik, Eskişehir’deki Eyleme İlişkin Basın Açıklaması Yaptı
Sonraki İçerikSıfır Emisyonlu Elektrik Bataryalı Epiroc Makineleriyle Sürdürülebilir Madencilik
Yazı İşleri Müdürü - Maden Mühendisi / İş Güvenliği Uzmanı / Madencilik Türkiye Dergisi / Maden Mühendisleri Mesleki Gelişim Derneği Yönetim Kurulu Üyesi