Türkiye’nin lider, dünyanın önde gelen GIS yazılımı Netcad’in yeni CEO’su sektörün deneyimli ismi Ali Güven oldu. Netcad, Güven’in Mart ayı itibariyle CEO koltuğuna oturduğunu duyurdu.

2013-2019 yılları arasında şirketin Genel Müdürlük görevini sürdüren Ufuk Balcı, 2019 Ocak ayı itibariyle görevinden ayrılmıştı. Üç aylık bir sürenin ardından yeni CEO’sunu karşılayan Netcad, bu değişimin şirketin ilerleyişinin kesintisiz şekilde devam edeceğinin önemli bir göstergesi olduğunu ifade ediyor.

Bu sene 30. yılını kutlayan Netcad, mekânsal planlamadan arazi düzenlemesine, alt yapıdan üst yapıya yerleşim alanlarının tasarlanması ve yönetilmesi ihtiyaçlarına yönelik Mühendislik ve Coğrafi Bilgi Sistemi yazılımları üretiyor.

2017 İlk Bilişim 500 Firması araştırmasında Türkiye’nin lider Coğrafi Bilgi Sistemi firması seçilen Netcad, %85 pazar payı ile kamu sektörü, özel sektör firmaları ve belediyelere hizmet veriyor, iş birlikleri yapıyor. Ayrıca ülke genelinde 92 üniversitede ders olarak okutularak genç neslin gelişimini destekliyor.

Yurtdışında da tercih edilen Netcad, 2012 yılında Azerbaycan “Tapu ve Kadastro Yönetim Sistemi (RERCMS)” projesini dünya devi yazılım şirketlerini geride bırakarak kazanması ve başarıyla tamamlamasıyla da öne çıkıyor. Ayrıca lider konumu ve inovatif yaklaşımları sonucu 2017’de Yatırım Fonu Taxim Capital tarafından da büyük bir yatırım alan Netcad hızla gelişen bir firma olduğunu gösteriyor.

Bundan sonraki süreçte ise Netcad, sektörün deneyimli ismi ve yeni CEO’su Ali Güven’in şirketi çok daha büyük başarılara taşıyacağına ve vizyonuyla hem ülkemize hem de sektöre büyük katkılar sağlayacağına inandığını ifade ediyor.

Ali Güven Kimdir?

Ali Güven aslında teknoloji sektörünün çok yakından tanıdığı bir isim. TED Ankara Koleji ve ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu olan Güven, meslek hayatını 1988’de girdiği IBM Türk’te satış mümessilliği ile başlayıp genel müdür yardımcılığı ile devam ettirdi. 1997-1999 yılları arasında 2 yıl Paris’te IBM EMEA Merkezi’nde Operasyon Direktörü olarak çalışan Güven, 2005’te IBM’den ayrılarak Logo Yazılım CEO’su oldu.

2011 yılı ortalarında ise D-Smart’ın CEO’su olan Güven, şirketi hızla büyüten ve Türkiye’de internet televizyoncuğunu başlatan isim olarak adını ismini başarı alanına yazdırdı.  2016 yılı ortasında ise global bir stratejik danışmanlık şirketi Value Partners’a MEA Managing Partner’ı olarak Dubai’ye atandı.

Daha sonra girişimciliğe yönelen Güven, 2 sene boyunca Türkiye’ye gelen yabancı fonlara telekomünikasyon ve medya konularında danışmanlık yaptı.

Güven, son olarak Mart 2019’da ise Taxim Capital vasıtası ile Netcad’in CEO’su olarak atandı.

Ali Güven dijital dönüşüm ve telekom-yazılım-medya yakınsaması konusunda alanının önde gelen isimlerinden birisi olarak tanınıyor.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikYurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı 2018 Ödülleri Sahiplerini Buldu
Sonraki İçerikFatih Dönmez: “2019 Yılında İhale Edilen Maden Sahası Sayısını 2 Bine Çıkarmayı Hedefliyoruz”