Centerra Gold, 31 Mayıs 2020 tarihi itibari ile Öksüt Altın Madeni’nde ticari üretime başladığını duyurdu. 31 Ocak 2020 tarihinde ilk altının döküldüğü işletmede bu tarihten itibaren kazı, kırma-eleme, stok ve yığın liçi alanının sulanması gibi faaliyetlerin yanı sıra, altın üretimi ve ADR tesisinin faaliyetlerinin hızlandırılmasına devam edilmekteydi.

Centerra Gold Başkan ve CEO’su Scott Perry konu ile ilgili şu yorumlarda bulundu: “Öksüt’te ticari üretime başlamamız şirketimiz için önemli bir dönüm noktasını temsil ediyor. Öksüt zamanında tamamlandı. Centerra artık üretim gösteren üç işletmeye sahip. Bu işletmelerin önemli ölçüde nakit akışı sağlamasını, gelişmeye ve hissedarlarımıza değer katmaya devam etmesini bekliyoruz.”

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikMayıs İhracat Rakamları Açıklandı
Sonraki İçerikWH-600 Mobil Delici: Olağanüstü Bir Dolgu Oluşturma Yöntemi