Öksüt Madencilik AŞ’nin, Kayseri’deki Öksüt Projesi için mera izin sürecinin tamamlandığı öğrenildi. Şirketin bağlı bulunduğu Centerra Gold tarafından yapılan açıklamaya göre bir süredir beklenen mera izninin de onaylanmasının ardından arazi teslim sürecine geçildiği bildirildi. Arazi tesliminin kırkbeş güne kadar sürebileceği belirtilenler arasında.

Centerra CEO’su Scott Perry, “Mera iznini almak Öksüt Madencilik AŞ personelinin projeye olan inancını ve azmini kanıtlıyor. İzin işleminin tamamlanması projenin gelecekteki gelişmesinin de yolunu açtı.” şeklinde konuşurken projede inşaatın başlaması için yönetim kurulunun vereceği onay bekleniyor.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikAtık Yönetim Planları, 15 Ocak 2018 Tarihine Kadar Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yada İl Müdürlüklerine Sunulacak
Sonraki İçerikCiner Grubu 2018 Sonunda Dünyanın En Büyük Doğal Soda Külü Üreticisi Olacak