Park Elektrik, hukuku uhdesinde kalmak kaydıyla, IV. Grup işletme ruhsatı sahibi bulunduğu Gaziantep ili Islahiye ilçesinde yer alan, işletme ruhsatlı boksit sahası ile ilgili olarak; işletmeci CTC Enerji Madencilik şirketi ile 3 yıl başlangıç süreli rödovans sözleşmesi imzaladığını ve rödovans sözleşmesinin üçüncü yılın sonunda tarafların karşılıklı anlaşması durumunda uzatılabileceğini, 15 Nisan 2020 tarihli özel durum açıklaması ile kamuya duyurmuştu.

Park Elektrik tarafından yapılan açıklamada; söz konusu sözleşme taraflarca karşılıklı mutabık kalınarak tadil edilirken 3 yıllık sözleşme süresi rödovans başlama tarihinden itibaren 5 yıl olacak şekilde uzatıldı.

Şirket tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Piyasa koşulları, ekonomik gelişmeler ile sahadaki rezerv ve tenör koşulları göz önünde bulundurularak CTC Enerji’nin talep etmesi durumunda sözleşme ruhsat bitim tarihi olan 14 Aralık 2028 tarihine kadar uzatılacaktır. Sözleşme uyarınca CTC Enerji; birinci rödovans yılı için asgari 200.000 ton, ikinci rödovans yılı için asgari 600.000 ton ve üçüncü rödovans yılından başlamak üzere beşinci yılın sonuna kadar her yıl için 1.000.000 ton boksit üretimi taahhüt etmektedir.”

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikAlacer Gold 2020 Yılının İlk Yarısında 167.212 Ons Altın Üretimi Gerçekleştirdi
Sonraki İçerikOriole Resources ve Anadolu Export Karaağaç Projesi için Anlaştı