VACON 100X

Kompakt mobil geri dönüşüm sistemleri, günümüzde yükselen bir trend haline geldi. RM kompakt kırıcılar: Kompakt boyutları, düşük gürültü seviyeleri ve toz emisyonları sayesinde her yerde kullanılabilirler. RUBBLE MASTER, yeni “RM V550GO!” mobil kırıcının kontrolü için VACON® 100 X AC sürücüsünü seçti. VACON® 100 X, RUBBLE MASTER için başka bir AC sürücüsü tedarikçisinin karşılayamayacağı bir çözüm sunuyor.

Linz, Avusturya’da bulunan RUBBLE MASTER HMH GmbH, dünyanın her yerinde kullanılan mobil kompakt kırma makineleri ve mobil ekranlar geliştirerek üretimini gerçekleştiriyor. Uygun maliyetli, taşıması ve kullanımı kolay RM kırma makineleri; kompakt boyutları, düşük gürültü seviyeleri ve toz emisyonları sayesinde her yerde kullanılabilir. RM kırma makineleri, inşaat ve imha faaliyetlerinde bulunan şirketlerin, diledikleri mekân ve anda az ve orta miktardaki atık inşaat malzemesini uygun maliyetle işlemelerini sağlar.

Yakın zamana kadar RUBBLE MASTER, kırma makinelerinin titreşimli konveyör motorlarını kontrol etmek için 11 kW gücünde özel yapım bir sürücü kullanmaktaydı. Ancak yeni kırma makinesi tasarımları için zorlu çevre şartlarına dayanıklı 15 kW gücünde bir sürücüye ihtiyaç duydular. RM CEO’su Gerald Hanisch: “Mobil kırma makinelerimiz dünyanın her yerinde kullanıldığı için çok çeşitli çalışma sıcaklıklarına, toza, rutubete, neme, titreşime dayanıklı ve sağlam bir sürücüye ihtiyacımız vardı. Ayrıca sürücü, yüksek irtifalara da dayanıklı olmalıydı.”

Vacon Avusturya Genel Müdürü Johann Goldfuss: “Neyse ki RUBBLE MASTER’ın ihtiyaçlarını fark ederek onlara VACON® 100 X sürücümüzü önerdik.” Goldfuss; “RM kırma makinelerinin gereksinimlerini tam olarak karşılayan VACON® 100 X, başka hiçbir tedarikçinin karşılayamayacağı bir çözüm sunuyor. Ayrıca bu, VACON® 100 X ürünlerinin zorlu ortamlarda nasıl çalıştığını kanıtlıyor.” diyerek sözlerine devam etti.

Paralel Çalışan Dengesiz Motorların Kontrolü

RM, yeni RM V550GO! modelinde, iki adet paralel çalışan dengesiz motoru kontrol etmek için VACON® 100 X sürücülerini kullanıyor. Bu motorlar, kırılacak malzemeyi (Örneğin; hafriyat malzemelerini) kırma bölümüne taşıyan titreşimli bir konveyörü çalıştırıyor. Dahili kontrol sistemleriyle iletişim CAN bus ile sağlanıyor.

RUBBLE MASTER kırma makinelerine mükemmel şekilde uyan VACON® 100 X, ihtiyaç duyulan tüm özellikleri tek bir standart sürücüde birleştiriyor. Sürücünün IP66 koruma seviyesi ile RM, önceki çözümün gerektirdiği ekstra panoyu da kaldırabiliyor.

VACON® 100 X sürücüsü, yeni tip kırma makinesi ile kurum içi testin yapılması için 2012 ilkbaharında RM şirketine teslim edildi. Test aşaması başarıyla tamamlanarak seri üretime geçildi.

Dahası Var

Şimdilerde, RUBBLE MASTER, mevcut ürünleri için özelleştirdiği çözümü, VACON® AC sürücüleri ile değiştirmeyi düşünüyor. Ayrıca, makinelerinin diğer bölümlerinin kontrolü için de VACON® AC sürücülerini kullanmaya başlamayı planlıyor.

VACON® 100 X – Saha Sürücüleri

VACON® 100 X, Vacon’un saha sürücü konseptini temsil ediyor. Ürünler doğrudan motora, makineye veya sürücü için en uygun konuma monte edilebiliyor. Kurulum sırasında sürücülerin ayrı bir elektrik odasına veya panoya monte edilmesi gerekmediğinden, kablolama maliyetlerinden, yerden ve enerjiden önemli ölçüde tasarruf sağlanabiliyor.

37 kW güce kadar modeli bulunan ve bu özelliği ile de rakipsiz olan VACON® 100 X’in oldukça gelişmiş bir kontrol kapasitesi de vardır ve böylece işletmenin süreçleri kusursuz çalışıyor. Döküm metal gövdesi ile mümkün olan en iyi mekanik korumayı sağlıyor. Nefes alabilen “Gore” hava kanalları, suya ve toza geçit vermezken, hava geçişi ile basıncı dengeliyor, izolasyon contalarını ve soğutma bloğunu koruyor. Tüm bunlara ek olarak, entegre harmonik filtre bobinleri ile her türlü uygulama için motora monte edilebilen ideal bir çözüm sunuyor.

drives.danfoss.com

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikEl GPS’ine Hala İhtiyacınız Var mı?
Sonraki İçerikUluslararası Maden Şirketi Kurulması İçin Düğmeye Basıldı