T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Mithat Cansız, yurt dışında maden arama ve işletme faaliyetlerinde bulunulabilmesi amacıyla MTA bünyesinde bir şirket kurulması için çalışmalara başlandığını açıkladı.

Daha önce yasal alt yapısı hazırlanan konuyla ilgili açıklamada bulunan Cansız; küresel madencilik piyasasında etkili bir aktör olabilme ve ülkemizin hammadde tedarik güvenliğinin sağlanmasının amaçlandığını aktarırken bu yeni şirketin öncelikle Afrika ve Orta Asya’da maden ruhsatları elde ederek yapılanmasını en kısa sürede tamamlayıp faaliyetlerine başlayacağını belirtti.

 

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikRUBBLE MASTER Kompakt Kırıcılarının Kontrolü VACON® 100 X’e Emanet
Sonraki İçerikLKAB Atık Tikiner Tesisi İçin Flowrox’u Seçti