ariana-salinbas-project

Ariana Resources paydaşı olduğu Salınbaş Projesi ile ilgili bazı sondaj sonuçlarını paylaştı.

Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre 2021-2022 yıllarında gerçekleştirilen 8.000 metrelik karotlu sondaj sonuçları, cevherleşmeyi daha iyi anlamak ve sınırlarını genişletmek için 22.000 metrelik yeni sondaj programı planlanmasına neden oldu.

Şu ana kadar elde edilen bazı sonuçlar şu şeklide oldu:

  • 13,7 metre boyunca 6,75 g/t Au + 1,3 g/t Ag
  • 8,6 metre boyunca 3,90 g/t Au + 1,5g/t Ag + 68 ppm Mo
  • 11,5 metre boyunca 1,37 g/t Au + 8,5 g/t Ag

Hızarlıyayla lokasyonundaki ilk sondajlardan elde edilen sonuçlarda görülen yoğun baz metal ve silis-karbonat mineralizasyonları şirket tarafından cesaret verici bulunurken son dönemde gerçekleştirilen yüzey örneklemelerinden elde edilen Au: 1,02 g/t, Ag: 141 g/t, Pb + Zn: %20 değerleri baz metal açısından zengin orta derece sülfidasyonlu epitermal sisteme işaret ediyor.

Proje hakkında daha detaylı bilgi için tıklayın

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikSöğüt Altın Madeni’nin Açılışını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Gerçekleştirdi
Sonraki İçerikHaritacılığın Maden Faaliyetlerindeki Yeri ve Önemi