Ortağı olduğu Çöpler Altın Madeni ile ülkemizdeki faaliyetlerini sürdüren SSR Mining, 2020 yılına ilişkin üretim öngörüleri ile ilgili bir güncelleme paylaştı.

Alacer Gold ve SSR Mining şirketlerinin birleşmesinin ardından faaliyetlerine SSR Mining adı altında devam eden şirket 2020 yılında 4 aktif madeninden toplam olarak 680.000 – 760.000 ons eşdeğeri altın üretimi gerçekleştirmeyi beklediğini kaydetti.

2020 yılının ilk yarısında Çöpler projesindeki toplam altın üretiminin 167.212 ons olarak gerçekleştiğini hatırlatan şirket Çöpler projesinde 2020 üretim görüsünde değişikliğe gitmeyerek 310.000-360.000 ons olarak sabit tuttu.

SSR Mining Başkan ve CEO’su Rod Antal şu yorumlarda bulundu: “SSR Mining ve Alacer arasındaki birleşmenin tamamlanması serbest nakit akışı açısından sektörün öncülerinden olan ve kısa vadede kendisine değer katacak birçok projesi bulunan bir şirketin ortaya çıkmasını sağladı.  Covid-19 nedeni ile yaşanan zorluklara rağmen 2020 yılının tamamını kapsayan öngörülerimiz şirketin varlıklarındaki çeşitliliğin sağladığı gücü ve esnekliği ortaya koydu.

Faaliyetlerine etkilenmeden devam eden Çöpler ve Marigold projelerinin yanı sıra Seabee ve Puna projelerinin de normale dönmesi ile yılı güçlü bir şekilde bitirmeyi umuyoruz. Şu anda entegrasyon çalışmalarımızı tamamlamaya ve kapsamlı büyüme ve gelişim portfolyosunu değerlendirmeye odaklandık. Dördüncü çeyrekte yayınlanacak olan Çöpler Teknik raporu bu sürecin ilk adımı olacak ve Çöpler projesindeki düşük sermaye odaklı büyüme planımızı tanımlamaya başlayacak.”

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikTürkiye, ENGIE Projesi’nde İlham Veren Ülkeler Arasında Yer Aldı
Sonraki İçerikYERMAM’ın Kurumsal Üyelik Statüsü Aktif Hale Geldi