Copyright @ Analiz

Yeniköy Kemerköy (YK) Termik Santrali’nde genel müdür yardımcılığından iş güvenliğine, mühendislikten işçiliğe kadar birçok alanda kadınlar görev yaparken gerçekleştirdikleri başarılı çalışmalarla da hemcinslerine örnek oluyorlar.

Konuyla ilgili görüşlerini paylaşan YK Enerji Genel Müdürü Mesut Serhat Dinç, santrallerde 3 bin 100 çalışan arasında kadınların önemli paya sahip olduğunu söylerken, “Yaptıkları her işi başarı ve titizlikle yaptıkları için kadın istihdamına önem veriyoruz. Genel müdür yardımcısından sahada çalışana kadar her alanda kadınlar görev yapıyor.” şeklinde konuştu.

Analiz Gazetesi’nde yer alan habere göre Genel Müdür Yardımcısı Nilgül Pelit, 20 yıldır enerji sektöründe her alanda görev yaptığını belirtirken, “Kadın çalışma arkadaşlarıma bu alanda rol model olabiliyorsam ne mutlu bana. Her sektörün zorlukları var fakat çalışmak ve gayret göstermek her kadının başarabileceği bir şey.” diye konuştu.

Maden mühendisi ve iş güvenliği uzmanı Şule Beyter de 23 yıldır madencilik alanında çalıştığını, 8 senedir de termik santralde iş güvenliği müdürü olarak görev yaptığını söyledi. Beyter, konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Sahamızın güvenliği kadar çalışanlarımızın güvenliği de bizim için çok önemli. Bir kadın olarak bunları başarmak çok güzel bir duygu.”

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikAfrika’da Koltan Madenciliği
Sonraki İçerikEti Bakır’dan Arkeoloji Çalışmalarına Destek