Truva Bakır Maden İşletmeleri A.Ş. Halilağa Projesi’ne 923 milyon TL yatırım yapmayı planlıyor.

Sadece bakırın zenginleştirileceği, yatakta tespit edilen altının kazanılması gibi bir hedef olmadığının açıklandığı Halilağa Bakır Projesi kapsamında 2 yıl inşaat dönemi, 15 yıl işletme dönemi ve 2 yıl kapatma dönemi planlandı. Projenin ekonomik ömrü boyunca 90 milyon ton cevher ocak alanından çıkartılacak ve flotasyon yöntemi ile zenginleştirilecek.

Proje kapsamında çalışacak personel sayısının arazi hazırlık ve inşaat aşamasında 2.000, işletme aşamasında ise 1.000 kişi olacağı öngörülüyor. Proje kapsamında istihdam edilmesi planlanan personelin istihdamı başta Hacıbekirler, Muratlar, Halilağa, Yanıklar, Osmaniye, Yaylacık köyleri olmak üzere Çan ve Bayramiç ilçeleri ile Çanakkale ve Türkiye genelinden sağlanacak.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikPoltava Madencilik’te Çelik Pelet Kalitesinde İstikrarlı Büyüme
Sonraki İçerikMadencilik Türkiye Dergisi Sektör Araştırmalarınızda Destek Veriyor