Dünyanın en seçkin uluslararası finans yayınlarından biri olan EMEA Finance “2017 Yılı Proje Finansman Ödülleri” sahiplerini buldu. 10. kez dağıtılan ödüllerin sahipleri bankacılık ve finans sektöründen danışmanlara ek olarak EMEA Finance editöryal kadrosunun oyları ile belirleniyor. Bu yıl ise Tümad Madencilik’in Lapseki ve İvrindi Altın Madeni projeleri “Doğal Kaynaklar Dalında En İyi Anlaşma” ödülüne layık görüldü. EMEA Finance’ın dağıttığı ödüllerde madencilik alanında ilk kez bir Türk şirket ödüle layık görülürken Lapseki ve İvrindi Altın Madeni Projelerinin yanında Türkiye’den farklı dallarda çeşitli projeler de ödül aldı.

2017 yılının son döneminde Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) tarafından, bir Nurol Holding kuruluşu olan Tümad Madencilik tarafından geliştirilen Çanakkale-Lapseki ve Balıkesir-İvrindi altın madenlerinin inşa edilmesi, geliştirilmesi ve işletilmesinin desteklenmesi amacıyla şirkete 40 milyon Euro tutarında kredi sağlanmıştı.

Şirket, 2014 yılında portföyüne eklediği Çanakkale Biga Yarımadası’nda bulunan Lapseki Altın Madeni projesinde ise gerçekleştirilen sondaj çalışmaları, detaylı analiz ve fizibilite çalışmaları sonrası yatırım kararı almış 2017 yılında ilk dökümü gerçekleştirmişti. Balıkesir İvrindi Projesi içinse inşaat çalışmaları devam ediyor.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikTürk Doğal Taş Sektörü 33 Firmayla ABD’ye Çıkarma Yapacak
Sonraki İçerikKoza Altın, 2016-2017 Yıllarının Durum Değerlendirmesini Yaparken 2018 Yılı Beklentilerini Açıkladı