Doğal taş üreticileri, dünyanın en büyük doğal taş pazarlarından biri olan ABD’de bu yıl 29’uncusu düzenlenecek Coverings 2018 Fuarı’nda buluşacak. Türk doğal taş üreticileri ve ihracatçıları da İstanbul Maden İhracatçıları Birliği’nin (İMİB) milli katılım organizasyonuyla ABD’nin Atlanta şehrinde 8-11 Mayıs 2018 tarihleri arasında düzenlenecek fuarda 33 firmayla yerini alacak.

ABD’de doğal taş sektörüne yönelik en büyük etkinlik olan ve Atlanta Georgia World Congress Center’da gerçekleştirilecek fuarda; Türk doğal taş üretici ve ihracatçıları, Türk doğal taşını dünyaya tanıtmak amacıyla belirlenen “I am Turkish Stone” (Ben Türk Taşıyım) sloganı eşliğinde ABD’nin önemli satın almacılarıyla buluşacak. Türkiye’den fuara katılan firmalar toplam 1.000 metrekarelik Türkiye Pavilyonu’nda, mermer, traverten, mermer fayans, plaka ve bordürler, yüzey kaplama malzemeleri ile mozaik gibi dekoratif ürünler sergileyecek.

İstanbul Maden İhracatçıları Birliği Başkanı Aydın Dinçer konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, ‘Coverings 2018 –  The Global Tile + Stone Experience’ Fuarı’nın ABD’nin hedef pazarlar arasında ilk sırada yer alması sebebiyle Türk doğal taş sektörü için önemli etkinliklerden biri olma niteliği taşıdığını söylerken; “Coverings 2018 Fuarı, hem ABD gibi çok önemli bir pazarda mevcut konumumuzu güçlendirme hem de tanıtım çalışmalarına devam ettiğimiz ve sektörümüzü düşük fiyat baskısından kurtarmaya olanak sağlayacak ‘Turkish Stones’ markasının tanıtımı açısından önemli bir fırsat sunacak” dedi.

Önceki İçerikAGÜB Devlet Hakkı Yapılandırması İçin İlgili Bakanlıklara Başvurdu
Sonraki İçerikTümad’ın İvrindi ve Lapseki Projeleri EMEA Finance’dan “Doğal Kaynaklar Dalında En İyi Anlaşma” Ödülü Aldı