Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Türkiye ile Suudi Arabistan arasında madencilik alanında yeni bir mutabakat zaptı imzalandığını açıkladı.

Ankara’da Suudi Arabistan Sanayi ve Maden Kaynakları Bakanı Bandar bin İbrahim Alkhorayef ile bir araya gelen Bayraktar, gerçekleştirdikleri görüşme sonrası bir mutabakat imzaladı.

Bayraktar konuyla ilgili olarak sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Suudi Arabistan Sanayi ve Maden Kaynakları Bakanı Sayın Bandar bin İbrahim Alkhorayef ile Bakanlığımızda bir araya geldik. Görüşme sonrası imzaladığımız mutabakat zaptı ile karşılıklı yatırımlar başta olmak üzere madencilik alanında geniş bir iş birliğinin önünü açmış olduk.” dedi.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikKayen Maden AŞ 10. Yılını Sevenleri ile Birlikte Kutladı
Sonraki İçerik“Cumhuriyetimizin 100. Yılında, Madenciliğimizin 100 Yılı Sempozyumu” Ankara’da Gerçekleştirilecek
Bilgi-İşlem Destek, İletişim / Madencilik Türkiye Dergisi