Türkiye Varlık Fonu (TVF) bünyesinde oluşturulan Maden Sanayi ve Ticaret A.Ş. Genel Müdürlüğü’ne; sektörün başarılı isimlerinden, TÜMAD Madencilik Genel Müdürü Hasan Yücel getirildi.

TÜMAD Madencilik çatısı altında iki maden işletmesini sektöre kazandıran Hasan Yücel’in, TVF Maden Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin genel müdürlüğüne getirilmesi, Türkiye’de kamu ve özel sektörün yer altı kaynaklarının ekonomiye kazandırılması noktasında çok önemli bir adım olarak yorumlandı.

1972 yılında Kars’ta doğan Hasan Yücel, Dokuz Eylül Üniversitesi Maden Mühendisliği bölümünden lisans  eğitimini tamamladıktan sonra, Türkiye Demir Çelik İşletmeleri Divriği İşletmesi’nde meslek hayatına başladı.

Uzun yıllar Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’na bağlı Maden İşleri Genel Müdürlüğü’nde çalışan Yücel, 2011 yılında kamudaki görevinden istifa ederek, TÜMAD Madenciliğin başına geçti.

Gösterdiği başarılı performans sayesinde madencilik sektöründe yıldızı hızla parlamaya başlayan Yücel, 2017 yılından beri Altın Madencileri Derneği Başkanlığı görevini de yürütüyordu.

TÜMAD Madencilik Genel Müdürlük görevinden ayrılan Yücel, Türkiye Varlık Fonu (TVF) bünyesinde oluşturulan Maden Sanayi ve Ticaret A.Ş. Genel Müdürlüğü görevine 02 Kasım  2020 tarihi itibariyle başladığı öğrenildi.

Gelecek nesillere güçlü bir ekonomi bırakmak amacıyla kurulan TVF Maden Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin Genel Müdürlük görevine sektörde rüşdünü ispat eden Hasan Yücel’in getirilmesi; kamunun, madencilik alanında yurtiçinde ve dışında oyun kurucu olarak sahaya inmesinin işareti olarak algılandı.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikEkim Ayı İhracat Rakamları Açıklandı
Sonraki İçerikEuropean Mining Convention 2020 8-9 Aralık Tarihlerinde Çevrimiçi Olarak Gerçekleştirilecek