WEIR MINERALS, uluslararası teknoloji grubu ANDRITZ ile madencilik sektöründe atıkların işlenmesi için ekipman tedariki konusunda gerçekleştirdiği uzun süreli stratejik ortaklık anlaşmasını duyurdu.

Anlaşma gereği ANDRITZ, sektörde kendini kanıtlamış ayırma ve drenaj teknolojilerinin tedarikini sağlayacak ve böylece WEIR MINERALS’nin müşterilerine tam bir atık çözümü sunmasına imkân sağlayacak.

WEIR MINERALS Bölüm Başkanı Ricardo Garib, konu hakkında “Atık yönetimi piyasası çevresel ve idari baskıların sebep olduğu bir büyüme yaşıyor. Müşterilerimizin maden atıkları yönetimini iyileştirmeleri konusunda artan bir baskı altında olduğunu biliyoruz, bu nedenle ANDRITZ ile ortaklık kurmuş durumdayız. Bizler, küresel hizmet kapsama alanına sahip olan Warman®, GEHO® ve Cavex® gibi ünlü markalarımızla mineral işleme ekipmanı piyasasında endüstri liderleriyiz. Atık susuzlandırma konusunda geniş bir bilgiye sahip olan ANDRITZ ile kurduğumuz ortaklık sonucunda imkanlarımız, müşterilerimizin tam bir atık çözümüne kavuşmalarını sağlayacak.” yorumunda bulundu.

ANDRITZ Ayrıştırma Ürünleri Bölge Yöneticisi Olaf Müller’in görüşleri ise şu şekilde: “Ayırma teknolojilerimiz yiyecek içecek üretimi, kimya, biyokütle, organik atık ve madencilik gibi birçok sektörde kendini kanıtlamış durumda. Dünyanın en uzak noktalarında 70 ülkede faaliyet gösteren WEIR MINERALS ile çalışıyor olmaktan, deneyimimiz ve teknik bilgimiz ile sürdürülebilir ve katma değerli atık çözümlerine katkı sağlamaktan gurur duyuyoruz.”

Onlarca yıldır WEIR MINERALS tüm dünyadaki madenlere, maden atıklarının yönetimi, imhası ve geri dönüştürülmesi konusunda sürdürülebilir ve uygun maliyetli çözümler sunuyor. Sektörce bilinen GEHO® pozitif deplasmanlı pompaları zorlu koşullarda maden, mineral ve atıkları taşırken hem su hem de enerji tüketimini en düşük seviyeye indiriyor.

2016 yılında WEIR MINERALS boru hattı ve atık çözümleri geliştirme ve test etmenin yanı sıra özel atık temelli ürünler üreterek firmanın küresel atık çözümlerini bir üst seviyeye taşıyan Weir Teknik Merkezi’ni açtı.

WEIR MINERALS faaliyet gösterdiği tesislerde, tesis ve bölgedeki herkesin sağlık ve güvenliğini güvence altına alan, bu faaliyetin çevreye etkisini en aza indirgeyen güvenilir atık çözümleri sağlama konusunda lider konumdadır.

Ricardo Garib sözlerine şöyle devam etti, “Yapılan bu son anlaşma genel atık çözümlerimizi tamamlıyor ve müşterilerimize tam bir atık çözümü sunmamıza imkân tanıyor. IsoDry markası altında artık müşterilerimize tikiner, pres filtre, santrifüj, vakumlu bant filtreler gibi geniş bir mekanik ayırma teknolojisi ürün yelpazesi sunacağız.”

Neden Kuru Atıklar? 

Kuru atık depolama, zararlı yan ürünleri ortadan kaldırarak güvenli bir şekilde imha edilebilen sıkıştırılmış kuru bir topraktan oluşmaktadır. Bu süreç alternatif çözümlerden daha güvenli ve çevre için daha iyi olmasının yanı sıra, proses kimyasallarının daha iyi bir şekilde geri dönüştürülmesine ve temiz su elde edilmesine imkân tanımaktadır.

WEIR MINERALS, atıkların işe yarar ürünlere dönüştürülmesi, maliyet ve risklerin azaltılmasıyla sürdürülebilir bir atık yönetimi sağlayarak çözümlerini bir adım öteye taşımaktadır.

Ricardo Garib sözlerini şu şekilde noktaladı: “Atıkların kuru olarak istiflenmesi bant, tambur, yığılı baskı plakaları ve vakumlu filtreleme sistemleri kullanılarak gerçekleştirilir. Artık müşterilerimize bu seçeneği sunabildiğimiz, atık işleme performansları ve verimliliklerini artırabildiğimiz için büyük mutluluk duyuyoruz. 

Dolgu malzemelerinin transferi ve atık çamurlarından su geri kazanımı konusunda eşsiz özellikteki ürünlerimiz, müşterilerimizin maliyeti ve riskleri azaltmasına önemli ölçüde yardım sağlayabilir. Dünyaca ünlü performansa sahip atık çözümlerimiz ve küresel hizmet kapsama alanımızı bir araya getirerek müşterilerimize yüksek kaliteli bir atık çözümünü garanti ediyoruz.”

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikDanfoss Yeni VLT Otomasyon Sürücüsünü Piyasaya Sürdü
Sonraki İçerikArdef Elbistan Kömür Havzasında