Yıldırım Grup, Elementis plc şirketinin krom işine ait hisselerinin yüzde 100’ünü satın almak üzere anlaşma imzaladı. Şirket’in verdiği bilgiye göre satın alma işleminin tamamlanması için 2023’ün ilk çeyreğinde sonuçlanması beklenen ABD düzenleyici onayının alınması gerekiyor.

Satın alma işlemi, Elementis Chromium’un, Corpus Christi (Teksas) ve Castle Hayne (Kuzey Carolina)’deki 2 üretim tesisi ile Amarillo (Teksas), Dakota (Nebraska) ve Milwaukee (Wisconsin)’deki 3 üretim tesisini kapsıyor.

Kuzey Amerika’da faaliyetlerini sürdüren Elementis plc, özellikle metal kaplama, ahşap iyileştirme, kaplama, deri tabaklama ve diğer endüstrilerde kullanılan kromik asit, krom oksit, krom sülfat, sodyum dikromat ve sodyum sülfat üretimi yapıyor.

Yıldırım Grup, Amerika kıtasının tek krom kimyasalları üreticisi Elementis’in satın alınması ile bünyesine yeni fırsat ve beceriler ekleyerek mevcut krom portföyünü genişletmeyi hedefliyor.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikDünya Madenciler Günü, Küresel Ekonomideki Değişim ve Madencilik Konferansı’yla Kutlandı
Sonraki İçerikREFLUX™ Flotasyon Hücresinin Flotasyondaki Gelişmiş Ayırma Verimliliği