Kazakistan’da doğalgaz zammıyla başlayan gösterilerin geniş çaplı halk hareketine ve silahlı çatışmalara dönüşmesi üzerine ülkedeki en büyük Türk yatırımcı olan Yıldırım Holding tarafından açıklama yapıldı.

Kazakistan’ın kuzey batısındaki Aktobe bölgesinde yer alan Voskhod krom madenini sahibi olan şirket Kazakistan’da gelişen olayları üzüntüyle takip ettiklerini açıkladı. En büyük temenninin kardeş Kazak halkının karşılıklı güven ve diyalog ortamında, huzur ve barış içinde yaşaması olduğunun dile getirildiği açıklamada “Her zaman Kazak halkının ve Kazakistan Devleti’nin yanındayız. Kazakistan vatandaşlarının sağduyusu ve güçlü devlet geleneğiyle bu krizin en kısa sürede atlatılacağına inanıyoruz.” denildi.

Kazakistan’daki ofis ve sahalarda çalışanların emniyeti için tüm imkanların seferber edildiği, çalışanların sağlık, güvenlik ve iletişim ihtiyaçlarının karşılandığını belirten şirket yaşanan olayların Kazakistan vatandaşları daha fazla zarar görmeden bir an önce sona ermesini temenni etti.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikEti Bakır, Mazıdağı Tesisi ile Küresel Kobalt Üretiminin %2’sini Gerçekleştiriyor
Sonraki İçerikYozgat’ta Uranyum Arama ve Geliştirme Çalışmaları Yeniden Başlatıldı