Zenit Madencilik tarafından Balıkesir ili, Sındırgı ilçesi, Yolcupınar ve Çoturtepe mahalleleri civarındaki sahalarda çalışmakta olan Kızıltepe Altın ve Gümüş Madeni İşletmesi’nin zenginleştirme tesisinde kapasite artırımı yapılmasının planlandığı öğrenildi.

Proje kapsamında; tesisin mevcut kapasitesi 210.000 ton/yıl üretimden 510.000 ton/yıl üretime çıkarılacak. Bu durumda tesis kapasitesinde mevcutta bulunan 210.000 ton/yıl kapasiteli değirmenine 300.000 ton/yıl kapasiteli bir değirmen daha ilave edilerek toplamda 510.000 ton/yıl kapasiteli iki değirmenin çalışması planlanıyor.  

Kapasite artırımı yapılması planlanan cevher zenginleştirme tesisinin cevher işleme kapasitesi yılın 350 gün çalışılacağı düşünülerek 1.457 ton/gün olarak belirlendi.

Zenit ve taşeron firma toplamında 74 kişilik ek istihdamın yaratılacağı Proje bedelinin 44 milyon TL olduğu edinilen diğer bilgiler arasında.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikMadencilik Türkiye Dergisi Sektör Araştırmalarınızda Destek Veriyor
Sonraki İçerikOrman Alanlarında Madencilik Yapılabilmesi İçin Yatırım Döneminde Ödenen Orman Bedelleri