maden kurtarma yarışması

Dünya Madenciliğine yön veren firmaların liderliğinde sektörün yüksek bir standardı haline gelmiş maden kurtarma yarışmalarının ikincisi Türkiye Madenciler Derneği’nin organizasyonuyla 20-23 Eylül 2022 tarihlerinde Koza Altın İşletmeleri Ovacık Altın Madeni’nde düzenlenecek. Madencilik Türkiye Dergisi olarak yarışma ile ilgili olarak merak ettiğimiz soruları, Türkiye Madenciler Derneği (TMD) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Emiroğlu’na yöneltme şansı bulduk.

Maden kurtarma yarışmasının yapılması konusundaki amaçlarını belirten Emiroğlu, maden kurtarma yarışmalarının uzun yıllardır birçok ülkede yapıldığını, bu yarışmalarda yeni teknoloji kurtarma ekipmanlarının ve tekniklerinin sergilenerek test edildiğini söyledi. Ayrıca kurtarma ekiplerinin birbirlerini tanımalarını sağlandığını aktaran Emiroğlu, ihtiyaç durumlarında aralarındaki güçlü uyum sayesinde daha etkin müdahale fırsatı yaratıldığını da sözlerine ekledi.

Yarışmanın ilkinde elde ettikleri kazanımlardan söz eden Emiroğlu, “2019 yılındaki yarışmamız ilk organizasyon olmasına rağmen katılımcı takımlar performanslarını sergilerken, takımların kısa sürede birbirleriyle etkileşime girip, tecrübe, bilgi ve hatta yarışma sırasında ekipman paylaşımlarında bulunduklarını gördük. İlk organizasyonda bu seviyeye ulaşmak tüm takımların liderlerini, şirketlerin yetkililerini çok mutlu etti. Çünkü zaten ulaşmak istediğimiz hedef tam da buydu.

Yazının devamı Madencilik Türkiye Dergisi 104. sayı 62. sayfadadır.

Yazının devamını buradan okuyabilirsiniz.

Yazıyı interaktif dergiden okumak için tıklayın.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikMaden İhracatçıları Afyonkarahisar’da Buluştu
Sonraki İçerikKütahya’daki ÇED İptal Davası Bölge İdare Mahkemesi Tarafından Reddedildi