Barkom Grup, kurulduğu ilk günden beri söz konusu distribütörlük olduğunda en önemli misyonlarından birisi olan, Türkiye pazarını her zaman en iyisi ve en kalitesi ile tanıştırma prensibini Diamantina Christensen ile bir kez daha gerçekleştirmenin gururunu yaşıyor.

30 yılı aşkın tecrübesi ile geniş ürün yelpazesini dünyanın en güçlü üreticileriyle desteklemeye devam eden Barkom Grup, Diamantina Christensen ile tek yetkili distribütörlük anlaşması imzalarken Diamantina Christensen bünyesinde sunulan emprenye matkaplar ve diğer elmaslı ürünler, Barkom Grup aracılığı ile müşterileriyle buluşuyor.

Christensen Şili ve Boyles Bros Diamantina işbirliği ile kurulmuş Diamantina Christensen, elmaslı karotlu sondaj endüstrisi için elmaslı ürün ve parçalar üreten Güney Amerikalı bir üreticidir.

Şirket, 60 yılı aşkın tecrübesiyle her türlü formasyona uygun ekipman ve parçaların dizayn ve üretimini üst düzeye taşımış ve uluslararası pazar ihtiyaçlarına göre kaliteli servis standartlarını koruyabilmiştir.

Özellikle karotlu sondaj ekipmanları konusunda uzmanlaşmış olan firma, Barkom Grup aracılığı ile elmaslı ürünlerini Türkiye pazarına sunuyor. Firmanın teknolojisi, daha yüksek mukavemetli matkaplar elde etmek için; dikkatli seçilmiş ve kontrollü materyaller, daha iyi kesme yetisi ve koruyucu ortamlar için özel kaplama elmaslar olarak öne çıkıyor.

Firmanın elmas matkaplarda iki farklı serisi bulunuyor: UP serisi ve NG serisi.

Firma UP serilerinin Ar-Ge aşamasından, nihai üretim kısmına kadar özel olarak iki noktaya odaklanmıştır; yüksek performans ve farklı formasyonlara adapte olabilirlik! UP serileri, geniş sertlik skalasını kapsamak için dizayn edilirken seriler UP 2-4, UP 4-7, UP 7-10, UP 9+ ve UP 10-13 şeklinde sıralanıyor.

Firmanın maden aramalarında kullanılan emprenye matkaplar üzerine son inovasyonu ise NG serileridir (New Generation-Yeni Nesil). Aynı kuyularda yapılan geniş laboratuvar ve saha testlerinin sonucu olarak, yeni matkaplar daha yüksek penetrasyon oranı, kesme hızı ve uzun ömürlü ekipman sağlıyor. Bu yeni gelişme ile firmanın ürün porftoyü yüksek adaptasyon ve performans sağlayan UP serileri ile tamamlanmış oluyor.

Diamantina Christensen‘de odak noktası, ürün kalitesi ve performans olarak öne çıkıyor. Bu nedenle, firma pazardaki son teknolojiyi kullanarak yeni seri matkapların araştırma geliştirmesine yatırım yapmaya devam ediyor. Ayrıca Diamantina Christensen matkapların kullanım ömrü ve maksimum performansını korumaya önem veriyor. Yüksek kalifiye ekiplerinin sık saha ziyaretleri ile ürün performans ve kullanım koşulları, Diamantina Christensen tarafından sürekli olarak değerlendiriliyor. Bu prensip, kullanıcıların ekipman idaresini güçlendirmeye yardımcı olurken aynı zamanda değerli geri bildirimler firmanın sürekli gelişimine katkı sağlıyor. Ayrıca bütün üretim tesisleri en ileri ekipman ve üretim aşamalarında sıkı kalite kontrolleri ile ISO 9001 sertifikasyonu altında işletiliyor.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikOriole Resources ve Anadolu Export Karaağaç Projesi için Anlaştı
Sonraki İçerikOriole Resources Türkiye’deki Faaliyetleri Üzerinde Bir Durum Değerlendirmesi Yaptı