Bureau Veritas kapak

Bureau Veritas, uzun yıllardır ülkemizde faaliyet gösteren ve tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de madencilerin güvenini kazanmış, en önemli analiz laboratuvarlarından birisi olarak ön plana çıkıyor. Şirket, hayata geçirdiği yenilikçi çözümleriyle ülkemizdeki faaliyetlerine hızla devam ederken yeni yatırımlarıyla da kapasitesini ve analiz çeşitliliğini arttırmaya devam ediyor. Madencilik Türkiye dergisi olarak Bureau Veritas Minerals Ankara Laboratuvar Müdürü Kübra Tuna ile laboratuvarın çalışmaları hakkında bir söyleşi gerçekleştirmek ve laboratuvarın işleyişini daha yakından görmek için bir araya geldik.

Bureau Veritas Ankara Laboratuvarı’nda üç yıldır görev yapan Yüksek Kimyager Kübra Tuna öncelikle Bureau Veritas Minerals’ın Türkiye’deki faaliyetlerinden bahsederek söze başladı. Türkiye’de, 2007 yılında yalnızca numune hazırlama ünitesi olarak sektöre adım atan Bureau Veritas Minerals, sonra Fire Assay Altın analizlerine başladı ve ülke içinde uzunca bir süre müşterilerine altın analizi ile hizmet verdi. Laboratuvar, sektör taleplerini karşılamak ve analiz sürelerini iyileştirmek amacıyla multi-element analizleri, toplam karbon ve kükürt analizleri ile yaş laboratuvar-titrasyon metot analizlerini de kapsamına aldı.

Müşterilerinin alışık olduğu analiz sonuçlarındaki kaliteyi kısa sürede akreditasyon kapsamına alarak hizmete sundu. Ankara’daki laboratuvarlarında kullandıkları tüm cihazların, Bureau Veritas’ın Globalde diğer tüm laboratuvarlarında kullandığı cihazlar ile aynı olduğunu vurgulayan Tuna, “Kanada’daki veya Avustralya’daki laboratuvar standartlarımız ne ise Ankara’daki standartlarımız da o. Globaldeki sonuç kalitemizi bozmadan analiz cihazları üzerinde 7-8 ay süren testlerin ardından, akreditasyonları aldıktan sonra müşterilerimize hizmet vermeye başladık” şeklinde konuştu.

Yazının tamamı Madencilik Türkiye Dergisi 107. sayı 40-41. sayfalardadır.

Yazının devamını buradan okuyabilirsiniz.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikREFLUX™ Flotasyon Hücresinin Flotasyondaki Gelişmiş Ayırma Verimliliği
Sonraki İçerik“Madencilikte İş Güvenliği” Temalı Panel Gümüşhane Üniversitesi’nde Gerçekleştirildi