LYNCIS, bant konveyörlerden veya boru hatlarından geçen cevherlerin ve minerallerin doğrudan, güvenli ve yüksek hassasiyetli element analizi için Çevrimiçi Lazer Analizörleri üretir. Beslemenin karakteristik özelliklerini gerçek zamanlı olarak bilmek, proseste zamanında iyileştirmeler yapmak ve işletme maliyetlerinden tasarruf etmek için gerekli müdahalelerin en hızlı şekilde yapılması için olanak tanır.

LYNCIS analizörlerinin temel avantajlarından biri gelişmiş bir spektroskopik teknoloji olan, radyasyon içermeyen LIBS (Laser Induced Breakdown Spectroscopy) kullanmasıdır. Çok ilginç bir örnek olarak, NASA Mars’taki kayaçlar ve toprağın kimyasal ve mineral bileşimini belirlemek amacıyla, robot araçlarında LIBS teknolojisini kullanmaktadır.

Endüstriyel uygulamalardaki 13 yılı aşkın geçmişiyle LYNCIS, LIBS teknolojisi konusunda oldukça fazla deneyim sahibidir. LYNCIS analizörleri, bant konveyörlerdeki ölçümlerinde yalnızca yüksek performans ve çok yüksek hassasiyet sağlamakla kalmaz, aynı zamanda sahip olma maliyeti düşüktür ve basit çalışma prensibi ile güvenilir bir operasyon sağlar.
İlk LYNCIS analizörü 2008 yılında, ABD’deki fosfat üreticisi Mosaic firmasının tesislerinde, beslenen cevherin kalitesinin sürekli olarak izlenerek, %2’den daha fazla MgO içeren partiküllerin ayrıştırılmasında kullanılmaya başlandı.

Yazının devamı Madencilik Türkiye Dergisi 95. sayı 50. sayfadadır.

Yazının devamını buradan okuyabilirsiniz.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikMadencilik Sektörü İhracatı Haziran Ayında Geçen Yılın Aynı Dönemine Göre Yüzde 59 Arttı
Sonraki İçerikTürkiye ve Kırgızistan, Madencilik Dahil Çeşitli Sektörlerde Yatırım Fırsatlarını Görüştü