Metso ve Outotec arasındaki kısmı birleşme sürecinin tamamlandığı duyuruldu. Taraflar arasında 4 Temmuz 2019 tarihinde imzalanan ilk anlaşmadan yaklaşık bir yıl sonra tamamlanan kısmı birleşme anlaşması sonrası Metso Minerals ve Outotec’in, Metso Outotec” adı ile faaliyetlerine devam edeceği açıklandı. Yeni oluşumun Finlandiya Ticaret Sicili’ne (Finnish Trade Register) kaydının gerçekleştirildiği de açıklanan bilgiler arasında yer aldı.

Anlaşmanın tamamlanması ile sürdürülebilir mineral ve metal prosesi alanında eşsiz bir şirketin çalışmalarına başladığını belirten Metso Outotec, 15.000’den fazla çalışanı ile ülkemiz dahil 50’den fazla ülkede faaliyet gösterecek.

Yapılan önceki açıklamalarda Metso Flow Control şirketinin ise kısmi birleşme anlaşmasına tabi olmayacağı açıklanmıştı. Yapılan yeni açıklamada kısmı birleşme anlaşması sonrasında Metso Flow Control’un Neles Corporation ismini alarak 1 Temmuz 2020 tarihi itibari ile Nasdaq Helsinki’de listelenmeye başlayacağı bilgisi yer aldı.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikMaden Platformu Orman Arazi İzin Bedellerinin Ödemesinin Yeniden Ertelenmesini Talep Etti
Sonraki İçerikHaziran Ayı İhracat Rakamları Açıklandı