Tümad Madencilik’in ana sponsorluğunda hazırlanan “Troya Hazineleri Asırlık Hasret” belgesel filmi, İstanbul ve Çanakkale’nin ardından üst düzey katılımla Ankara’da TBMM’de gösterime sunuldu. TBMM tarihinde ilk kez gerçekleşen böylesi bir organizasyona TBMM Başkanı Binali Yıldırım ve eşi Semiha Yıldırım da katıldı.

TBMM Tören Salonu’nun konferans, seminer, konser, ödül töreni, resepsiyon, kutlama ve kabul gibi birçok etkinliğe ev sahipliği yaptığını hatırlatan Yıldırım, bugün hepsinden farklı bir etkinliği gerçekleştirdiklerini belirtirken, yurt dışına çıkarılan kültür varlıklarının tamamının son derece kıymetli olduğunu belirterek, “Troya Hazineleri de bunlardan biri. Milletimizde kültür varlıklarımızın korunması konusunda yavaş yavaş ciddi bir bilinç oluşmaya başladı. TBMM, bu konuda her türlü yasal desteği verdi, vermeye devam edecek.” dedi.

“Troya Hazineleri Asırlık Hasret” belgeselinin sponsorluğunu üstlenen, Nurol Holding bünyesinde faaliyet gösteren Tümad Madencilik Genel Müdürü Hasan Yücel, TBMM’de yapılan gösterimde açıklamalarda bulunurken “Ülkemizin yer altı kaynaklarını ekonomiye kazandırmaya çalışan Tümad Madencilik olarak, ülkemizin en önemli kültürel mirasından birisi olan Troya Hazineleri’nin ülkemize kazandırılmasına yönelik bir projeyi desteklemek her şeyden önce bizim için en büyük hazinedir.” sözlerini sarf etti.

 

 

 

 

 

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerik“MTA Tashkent Mining” Özbekistan’da Altın ve Volfram Arayacak
Sonraki İçerikEti Krom’da Bitirme Tezi Ekonomik Kazanca Dönüştürüldü